Zayıflatan baharatlar

Zayıflatan baharatlar
Paylaş
 

Zayıflatan baharatları yemeklerinize ekleyerek, metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı yağ yakabilirsiniz. Peki, zayıflatan baharatlar nelerdir?

 

Daha önce muz ile zayıflamaktan bahsetmiştik. Şimdi ise diyet yapanların zayıflamak için başvurduğu en kestirme yollardan birisi olan baharatlardan bahsedelim. Zayıflamaya yardımcı olan baharat karışımlarıyla kilo verme süresini kısaltın!

 

Hangi baharatlar zayıflatır?

Canınız tatlı çektiğinde bir elmayı dilimleyip, üzerine tarçın serpin. Tarçın, kilo verdiren baharatlar arasında insülin seviyesini düzenleyerek şeker gereksinimini en aza indiren baharattır. Bu konuyu ele aldığımız Tatlı kriziyle ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Metabolizma hızını arttırmak için bir bardak ayrana kekik suyu ilave edebilirsiniz. Göbek eriten baharatlar arasından kekik, kan yağlarını azaltırken metabolizmayı hızlandırır.

Tokluk süresini uzatmak istiyorsanız, ara öğünlerinizde bir avuç haşladığınız nohuta kimyon ekleyin. Zayıflatan baharatlardan olan kimyon tokluk hissini uzatırken, gaz oluşumunu engeller.

Şişkinliği en aza indirmek için ananas üzerine karanfil ekleyip tüketin. Ananas içeriğinde bulunan bromelin ile metabolizmayı çalıştırıp ödem atabilirsiniz. Karanfil ekleyerek adet döneminde yaşanan şişkinlikleri ve tatlı ihtiyacını en aza indirebilirsiniz.

 

Zayıflatan baharat karışımı

Zayıflamak için baharatlar olmazsa olmazdır. Vereceğimiz karışımı her zaman sebze yemeklerine ve et yemeklerine ekleyebilirsiniz. Hem yemeği lezzetlendirir, hem de tokluk hissini uzatır.

1 yemek kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı toz zencefil, 1 yemek kaşığı karabiber, 1 yemek kaşığı kimyon, 1 yemek kaşığı kuru nane, 1 yemek kaşığı kekik, 1 yemek kaşığı kırmızı biberi karıştırın. Zayıflatan baharatlardan oluşan karışımınız hazır.

 

Baharatlar nasıl saklanır?

Diğer her ürün gibi kapalı bir ambalajda ve az miktarda almak gerekir. Açık ve nem oranı yüksek ortamlarda küflenip, tazeliğini kaybedebilir. Satın aldığınız baharatları cam bir kapta ya da nemsiz bir poşette saklamalısınız. Mutfağınızın en karanlık, serin ve ocaktan uzak bir yerinde tutmalısınız. Hatta mümkünse buzdolabı kapağında saklanabilir.

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Yağ yakan besinler tüketerek zayıflayın adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin